st22

Tuomiokirkkoseurakunnan
nuorisotyö
St22

Nuorisotila St22
Auton avain ja kartta
Nuorisotilamme St22 sijaitsee osoitteessa Rautatienkatu 22.

St22 facebookissa

@stkakskakkone
kitarasoi
Löydät meidät myös Facebookista ja Snapchatista. Seuraa/tykkää :) !

Instagramissa @stkakskakkone

Kuullaan & nähdään :) !

Olipa elämässäsi meneillään mitä tahansa, meidän kanssamme voit jutella luottamuksella! Ota yhteyttä puhelimitse/sähköpostitse/tule moikkaamaan- mikä onkaan sinulle luontevin tapa!

Yhteystiedot 

Kati Eloranta, nuorisopastori
p. 050 431 6627 kati.eloranta@evl.fi

Laura Suomela, nuorisotyönohjaaja, virkavapaalla ainaski ensi vuoden syksyyn saakka
p. 050 308 3276 laura.suomela@evl.fi

Sanna Lehtisaari, nuorisotyönohjaaja,
p. 050 322 6335 sanna.lehtisaari@evl.fi

Janne Saarinen, nuorisotyönohjaaja
p. 040 804 8749 janne.s.saarinen@evl.fi

Mari Vuorisalmi, nuorisotyönohjaaja
p. 040 804 8747 mari.vuorisalmi@evl.fi

Sanna Virta, nuorisotyönohjaaja, 1.3. alkaen
p. 040 683 4350 sanna.virta@evl.fi


Päivän sana

14.8.2018 | Jes. 2:12
Herran Sebaotin päivä
iskee kaikkeen ylpeään ja korkeaan,
kaikkeen mahtavaan ja ylhäiseen,
niin että se vaipuu maahan.

Tapahtumia
Musiikki Musiikki Konsertti Konsertti

Musiikkikasvatuksen konsertti ja soitinesittely 15.8.2018 klo 17.30-19.30Näsin sali

Musiikki Musiikki Konsertti Konsertti
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Kohtauspaikka Kohtauspaikka

Nuorten talli 24.8.2018 klo 18.00St22

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Kohtauspaikka Kohtauspaikka
Musiikki Musiikki

Lasten katedraalin Kesäsoittajien konsertti 26.8.2018 klo 16.00-16.40Finlaysonin kirkko

Musiikki Musiikki
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus

Varikkomessu 26.8.2018 klo 16.00Tesoman kirkko

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus
Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus Monikulttuurinen Monikulttuurinen

Varikkomessu 26.8.2018 klo 18.30Tesoman kirkko

Hengellinen tilaisuus Hengellinen tilaisuus Jumalanpalvelus Jumalanpalvelus Monikulttuurinen Monikulttuurinen